Продавець ЦветОК розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
202 відгуків
promo_banner

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (95) 252-27-57
+380 (97) 026-27-96
ЦветОК

Типи томатів: детермінантні і індетермінантні

Типи томатів: детермінантні і індетермінантні

Тип зростання томатів – один з найбільш значущих критеріїв вибору сортів і гібридів, придатних для вашого городу. Що таке детермінантні і індетермінантні помідори?

 

Детермінантні томати, властивості і особливості

По-латині, «детермінантний» – означає обмежений. Кущі томатів детермінантного типу – мають обмежений ріст. Тобто час та висота їх зростання обмежені. Більшість детермінантних сортів і гібридів такого типу – мають ранні строки дозрівання. Основний період плодоношення у них, зазвичай, короткий – до 3 тижнів. Вони дружно віддають урожай. Їх характерна особливість в тому, що зростання основного пагона закінчується – плодової пензлем. Томати цього типу, добре кущаться. У побуті їх називають «кущовими». Вважається, що детермінантні помідори все низькорослі. Це не так.

 

Штамбові детерміновані ранні томати

Є, так звані, штамбові томати – це низькорослі кущі, з товстим, міцним основним стеблом, безліччю бічних пагонів. Їх висота не перевищує 40 см - 50 див. Є супердетерминированные сорти і гібриди – «супердеты», вони рідко перевищують 30 див. Вони підходять для вирощування в контейнерах і вазонах на підвіконні, терасах, навіть у квітниках, вони дуже декоративні. Зверніть увагу на такі томати: Балконний F1 червоний і жовтий. Штамбові томати вирощують у відкритому грунті з підв'язкою до опори або на полях в розстилання. Чудово показали себе сорти: Санька, ін. Томати цього типу, до середини серпня вже повністю віддають урожай, бадилля прибирають, а на звільненому місці можна планувати посіви інших культур.

Середньорослі і високорослі детерміновані томати

Цей тип томатів відрізняється від штамбових – більш високими кущами, і кілька більш розтягнутим періодом плодоношення. Іноді, їх неправильно називаються «полудетами», швидше маючи на увазі їх висоту, між невисокими штамбовыми детами і високими индетерминантными томатами. Висота «полудетов» залежить від сорту, і може варіюватися від 80 см - 100 см до 150 див. Високі томати краще вирощувати на опорах. При виборі насіння, звертайте увагу на тип (детермінантні) і висоту куща кожного з сортів, щоб ви могли планувати і строки плодоношення та умови

 

Індетермінантні томати, властивості і особливості

Ця група томатів відрізняється від попередньої тим, що рослини здатні рости і плодоносити при хороших умовах – рік і більше. Висота кущів, практично не обмежена, але зазвичай – від 200 см (у відкритому грунті) до 300 см (в умовах теплиці). В умовах України, індетермінантні томати можна висаджувати в теплиці ранньою весною, отримувати врожай все літо і восени – до тих пір, поки буде достатньо тепла і світла. У відкритому грунті індетермінантні помідори теж мають розтягнутий період плодоношення. Їх вирощують, видаляючи бічні пагони (пасинки). Плодові кисті утворюються на основному втечу, в проміжках між листям, і ніколи на точці росту. Є ранні сорти і гібриди, які починають давати врожай вже в червні, є середньоранні і пізні. Спробуйте сорти: Чорний принц, Де - Барао червоний, оранжевий, та ін Все индеты потребують підв'язки, тому в побуті їх називають «кучеряві помідори».

Відмінності між детерминантными і индетерминантными томатами: запитання й відповіді

Терміни дозрівання детермінантних і індетермінантних томатів. Дети і индеты – мають різний тип росту і формування плодових кистей, але і в тій, і в іншій групі – є ранні і пізні сорти. Самими ранніми вважаються низькорослі дети і супердеты.

Період плодоношення та врожайність – різниця між детерминантными і индетерминантными томатами. Детермінантні томати мають бурхливий, але короткий термін плодоношення – кілька тижнів. Індетермінантні – формують кисті послідовно, дозрівають вони поступово, період плодоношення розтягнутий на місяці.

Колір, розмір, смак детермінантних і індетермінантних помідорів. Не залежно від типу росту, томати можуть бути і гігантськими біф-томатами, і черрі, будь забарвлення, щільності м'якоті, смакових характеристик.

Відмінності детермінантних і індетермінантних томатів при вирощуванні розсади. При однакових умовах вирощування, у сіянців детермінантних помідорів, подсемядольное коліно (стебло від землі до сім'ядольних листочків) – буде коротшим, ніж у індетермінантних. Розсада детермінантних – виглядає більш міцною і коренастой. А розсада індетермінантних – трохи витягнутої і «непритомної». При купівлі розсади у незнайомих продавців, якщо хочете купити індетермінантні помідори, будьте уважні.

Формування плодових кистей, врожайність

  • Дети формують першу кисть не вище 7 цього листа, зазвичай, після 4-5 листків. Це теж ознака, за яким можна відрізнити розсаду. Якщо ви купили розсаду вже квітучої – то це точніше всього детермінантні помідори. Надалі дети дають кожну наступну кисть через 1-2 аркуша (max 3). Всього томат детермінантний може дати до 7 кистей (зазвичай до 5).
  • Індетермінантні томати утворюють першу кисть вище 8-9 листків. Кожну наступну – через 3-4 листків. Индет при хороших умовах може дати до 10 і більше кистей, в потенціалі до 50. Загальна врожайність індетермінантних помідорів, особливо в умовах теплиці – значно перевищує детермінантні сорти.
  • Різниця в догляді за детерминантными і индетерминантными томатами

    Кущі формують по-різному. Индеты формують в 1 або 2 ствола (основний + пасинок під першою пензлем), видаляючи всі пасинки (бічні пагони в пазухах листків). Дети, проріджують або вирощують без пасинкування. Низькорослі томати можна вирощувати без підв'язки, підгортаючи низ стовбура, щоб рослини не падали. Индеты – вирощують тільки з подвязыванием.

    Тепер ви розумієте, чому невідомий сорт, з незрозумілими параметрами росту – перетвориться на вашому городі в проблему. Завжди намагайтеся чітко знати до якого типу відноситься сорт або гібрид, який ви вирощуєте.

Інші статті
  • Міцелій грибів - вирощуємо вдомаМіцелій грибів - вирощуємо вдома
    Вирощувати гриби в домашніх умовах з міцелію досить просто, треба тільки знати технологію.
    Повна версія статті
  • Ландшафтний дизайн за допомогою хвойних чагарниківЛандшафтний дизайн за допомогою хвойних чагарників
    Помпезні багатобарвні клумби і навіть класичного стилю сади, в ландшафтному дизайні поступаються місце виразним і практичним композиціям. Хвойні рослини все більше входять в моду. Простий догляд, вічнозелена хвоя туй, кипарисів, ялівців – дозволяють проводити в саду більше часу відпочиваючи, вдихати цілющий аромат хвої і насолоджуватися красою саду навіть серед зими. Саджанці хвойних – це основа сучасних проектів садового дизайну.
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner