Продавець ЦветОК розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
202 відгуків
promo_banner

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

+380 (95) 252-27-57
+380 (97) 026-27-96
ЦветОК

Ландшафтний дизайн за допомогою хвойних чагарників

Ландшафтний дизайн за допомогою хвойних чагарників

Для створення ефектних ансамблів з саджанцями хвойних рослин, найбільш популярними деревами і чагарниками садові дизайнери називають:

  • Кипарисовик. Різні види такі, як кипарисовик горохоплодный, Лавсона і тупий, відрізняються тим, що добре росте в півтіні.
  • Ялівець, саджанці якого ростуть досить швидко і прикрашають сад блакитною хвоєю. Ялівець горизонтальний – розпростертої кроною прикрасить альпінарій.
  • Туя збагатить ваш сад високими і стрункими сортами і акуратними низькорослими. Велика туя західна Смарагд і Колумна – для живоплотів, а з округлими салатовими кронами Рейнголд – прикрасить рокарії і невеличкі клумби і квітники.

Загальні правила посадки клумб з хвойними

При посадці хвойних рослин в садових композиціях, є ряд правил, добре знайомих ландшафтним дизайнерам, але часто невідомих аматорам. Всього кілька рекомендацій і ви зможете без залучення фахівців правильно посадити саджанці хвойних рослин і створити сад вашої мрії:

  1. Високі елементи клумби повинні не тільки потрапляти повністю огляд, але мати трохи "повітря" по краях. Це вийде, якщо композиція буде видалена від видової точки, на відстань рівну 2 висот найвищого хвойного дерева.
  2. Найбільшим рослинам відведіть місце на дальньому плані композиції. Потім розташовуйте хвойні по мірі убування висоти саджанця. Компактні низькорослі хвойники – розташовуйте на першому плані.
  3. Строга симетрія посадок – не завжди доречне дизайнерське рішення. Асиметрія, гармонійні вигини садових композицій – підкреслять природну красу хвойних рослин.
  4. Газон і галявина – відмінний фон для хвойників. Деревна мульча, дрібний гравій, композиції з природного і штучного каменю – теж стануть хорошим фоном.
  5. Поєднання троянд і хвойників – вважається особливо популярним. Наприклад, чайно-гібридні троянди міксуються з низькорослими хвойниками, а жива огорожа-фон з туї – хороший фон для розарію.
  6. Більшість хвойних добре ростуть на березі водойм, штучних або природних. У спеку зволожене повітря охоронить хвою туй, ялівців, кипарисовиков від пересихання.
  7. У гармонійному міксбордері великі і/або високі рослини займають від 1/2 до 2/3 ширини композиції, низькорослі рослини – місце, що залишилося на передньому плані.
  8. Створюйте композиції з хвойних рослин з різною формою корони, округлої, кулястої, стелеться, пірамідальної, колоновидної та ін. Використовуйте різні по забарвленню хвої сорти, але уникайте занадто строкатих композицій.

Багато садівники збирають цілі колекції хвойних рослин. У ландшафтному дизайні знаходять місце і високі, і компактні хвойники, вони виключно красиві. І створення колекції, найчастіше, стає захоплюючим садовим хобі.

Тільки з хвойників можна створювати клумби. Ви отримаєте стабільний садовий дизайн на багато років. Більшість туй, кипарисовиков, ялівців – ростуть повільно, без частої обрізки вони можуть обходитися роками. Товстий шар мульчі – допоможе мінімізувати прополки і поливи. Домінантами композиції можуть бути високорослі або великі стелющие види хвойних, а мініатюрні – прикрасять перший план.

Комбінації із хвойників і багаторічників – створюють за тими ж принципами, що й інші ландшафтні композиції.

  • Врахуйте, що хвойні ростуть на слабокислих і кислих ґрунтах, тому підбирайте ландшафтних партнерів з урахуванням цих особливостей.
  • Дизайн клумб з туями, кипарисовиками іншими хвойними – почніть з ескізу. Першими ви будете висаджувати саме хвойні, потім трав'янисті багаторічники, а потім однорічні квіти. З планом-схемою це робити набагато зручніше.
  • Враховуйте розміри дорослих рослин при посадці, а не при посадці саджанців хвойних.
  • Поки хвойні підростають, заповнюйте проміжки між ними трав'янистими багатолітниками.

Клумби з хвойниками доповнюйте рододендронами, трояндами, гортензіями, форзициями, спірея, вересками і ін. З трав'янистих багаторічників – підберіть декоративні злаки (міскантус), багаторічні айстри, лилейники, бадан, хости. астильби. З цибулинних – підійдуть лілії, тюльпани, нарциси та садові кали. Заповненням з грунтопокривних рослин і першого плану квітників стануть – садова герань, турецькі гвоздики, шилоподібні флокси та ін З квітучих однорічників – петунії, чорнобривці та ін

Альпійська гірка і рокарій з хвойними рослинами

Хвойні для альпійської гірки та кам'янистих композицій (рокаріїв) підбирайте з урахуванням сонячних і тіньових зон. Туї, ялівці і інші хвойні надають альпійській гірці особливий вид. Компактні зростають повільно хвойні – ідеальні для елементів ландшафтного дизайну з камінням. На задньому плані рокарія можна висадити досить великі види. Але серед каменів альпійської гірки доречніше виглядають невеликі карликові види.

А стелющие сорту – особливо гармонійно виглядають в кам'янистій гірці. Цікаві рішення дизайну виходять при виборі сортів з яскравим блакитним або жовтуватою кроною. Пухнасті крони ялини і сосни, кипарисовики, західні туї, карликові і сланкі ялівці – незамінні для садового дизайну з використанням каменів і гравію. Щоб утримувати крони в межах, відповідних схемою композиції ландшафтного дизайну, регулярно прищипують кінчики пагонів – рослини стануть дуже пишними, але залишаться компактними.

Жива огорожа з хвойників

У дизайні дачної ділянки саме тую західну найчастіше використовують для створення живоплотів, посадок уздовж будинку і фонів-ширм для зонування ділянки (хеджування). Зверніть увагу і на ялівець звичайний, який підійде і для вільно зростаючих огорож, і для формування обрізанням, і живих стін і огорож. Козацький ялівець – для однорядних широких бордюрів біля стін або огорож.

Тепер ви знаєте головні секрети по створенню цікавих дизайнів з хвойними деревами і чагарниками, надихаємося побаченими фото і створюємо клумби своєї мрії.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner