Продавець ЦветОК розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
202 відгуків
promo_banner

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (95) 252-27-57
+380 (97) 026-27-96
ЦветОК

Курчавість персика. Що робити?

Курчавість персика. Що робити?

Персик і нектарин в наших садах ростуть чудово. І отримати смачні, соковиті, з м'яким смаком плоди може навіть початківець садівник. Звичайно, як і всім культурним рослинам, персика потрібен правильний і регулярний догляд. І тоді у вас виростуть дуже смачні плоди.

Ознаки курчавості персика, небезпека захворювання, збудники

Курчавість персика – хвороба поширена і небезпечна. Особливо часто вона проявляється при затяжній прохолодною і дощовою весняній погоді. Починає проявлятися в травні в період активного росту листя та формування зав'язі. Основні ознаки:

  • Хвороба розвивається швидко. Буквально напередодні ви нічого не помітили. А через кілька днів – листя стали деформованими. На ранніх стадіях, почервоніння нирок повинно викликати у садівника занепокоєння, це одних з перших ознак хвороби.
  • Курчавість вражає, як правило, тільки молоді зелені пагони (приріст) через 6-8 днів після початку їх росту. Дорослі листя – уражаються менше.
  • На листках з'являються яскраві зелені здуття, потім вони змінюють квітки на буро-ліловий, червонуватий, пізніше стають коричневими.
  • Листя і кінчики молодих пагонів викривляються, покриваються білуватим нальотом і всихають, чорніють і опадають.
  • Зав'язь – обсипається. Плоди, які зберігаються на хворому деревце – стають дрібними, жорсткими і втрачають смакові якості, м'якоть стає сухою.
  • У уражених пагонів – укорочені міжвузля (відстань між кожним наступним листом на пагоні). Хворі гілки – товщають.
  • Чим небезпечна хвороба курчавості персика
  • Якщо не лікувати курчавість персика – рослина втрачає річний приріст, відстає в рості. Уражене листя опадає, рослина слабшає з-за того, що не може нормально фотосинтезировать. Персик змушений пробуджувати нові нирки і відрощувати нові листя ще раз. Тобто деревце витрачає вдвічі більше сил, ніж зазвичай для відновлення звичайного зросту. Такі «відстаючі» пагони – розвиваються повільно, не встигають сформувати зрілу кору, закласти плодові бруньки для врожаю наступного року. Взимку – недозрівші пагони замерзають. Загальна врожайність наступного року – різко знижується. Якщо курчавість персика не лікувати – то через 2-3 сезони деревце загине.
  • Причини хвороби персика курчавості

    В умовах, коли температура повітря стабільно вище +12°С і при високій вологості, різких перепадів температур – починається період захворювання. Зазвичай, у травні, до цього часу персик встигає сформувати молоді пагони і нові листя, а цвітіння закінчується. Курчавість – це грибкове ураження, яке викликає Taphrina deformance, грибком тафрина. Коли повітря стає більш сухою, а погода спекотної – активний розвиток грибка призупиняється. Тафрина «затаюється» на корі, в лусочках нирок до наступного сезону. На листках грибок перестає розвиватися, але стає причиною виділення глею і тріщин на уражених пагонах і стовбурах. А навесні наступного року грибок знову починає активну діяльність, буде вражати персики, нектарини, мигдаль.

  • Методи боротьби з кучерявістю персика

    Налаштуйтеся на регулярні профілактичні заходи. Ваші сортові персики – цього варті. А вже хворі дерева лікують комплексно. Уражені гілки обрізають. Хворі кучеряве листя – оббирають і спалюють. Рекомендуємо видаляти хворі листя як можна раніше, щоб грибки не встигли дати суперечки. В компост обрізки кидати не можна, щоб не поширювати захворювання. Хворі персики обприскують сучасними фунгіцидами. Використовуйте такі препарати як Скор, Хорус, Ридоміл Голд, Фундазол та ін. по інструкції до трьох разів з перервами від 10-14 днів. Так ви врятуєте ваші персики від загибелі.

  • Щоб уберегти сад від кучерявості персика надалі – потрібно робити регулярну профілактику. Схема складається з декількох обробок.

  • Восени після листопаду приберіть все листя з пристовбурового кола. Поки ще зберігаються невисокі плюсові температури проведіть искореняющее обприскування гілок, стовбура і землі в пристовбурних кіл.
  • Перше весняне обприскування проводять мідьвмісними препаратами до розпускання бруньок при плюсових температурах.
  • З набряклим нирками, коли вони ось-ось відкриються, роблять обробку фунгіцидами – мідьвмісними препаратами, наприклад, Чемпіон, Медян Екстра, Блу Бордо, Бордоська суміш і ін
  • Ще одне обприскування Хорус, Скор і проводять через 2 тижні.

Якщо ваші персики, нектарини і мигдаль не уражаються кучерявістю листя кілька років – можна перейти до мінімальних обробкам – одна восени після листопаду, і одна навесні по зеленому конусу. Але в несприятливі роки і при вирощуванні персиків для отримання врожаїв – використовуйте повну схему профілактики курчавості персика.

Інші статті
  • Міцелій грибів - вирощуємо вдомаМіцелій грибів - вирощуємо вдома
    Вирощувати гриби в домашніх умовах з міцелію досить просто, треба тільки знати технологію.
    Повна версія статті
  • Ландшафтний дизайн за допомогою хвойних чагарниківЛандшафтний дизайн за допомогою хвойних чагарників
    Помпезні багатобарвні клумби і навіть класичного стилю сади, в ландшафтному дизайні поступаються місце виразним і практичним композиціям. Хвойні рослини все більше входять в моду. Простий догляд, вічнозелена хвоя туй, кипарисів, ялівців – дозволяють проводити в саду більше часу відпочиваючи, вдихати цілющий аромат хвої і насолоджуватися красою саду навіть серед зими. Саджанці хвойних – це основа сучасних проектів садового дизайну.
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner